Bemutatkozik a Mókus Óvoda
Óvodánkban 1976 szeptemberétől fogadjuk a gyermekeket. Közvetlen közelünkben bölcsőde és iskola is található. Csendes, a forgalomtól távolabb eső lakótelep környezetében helyezkedik el intézményünk.
2009 őszétől az Óbudai Vackor Óvoda tagóvodája lettünk, a „Mókus”-ságunk megőrzésével.
Óvodánk 9 csoportos, a csoportokat állatjelekkel különböztetjük meg, így a gyerekek biztonságosabban tájékozódhatnak az épületben. A 2021/2022-es nevelési évben 8 csoport működik.
Csoportszobáink – az adott korosztálynak megfelelően felszereltek, tágasak, esztétikus berendezése, tükrözi az óvodapedagógusok egyéniségét.
Minden csoportnak van saját öltözője és mosdóhelyisége is. Csoportonként 2 óvodapedagógus, vagy pedagógiai/gyógypedagógiai asszisztens, és 1 dadus foglalkozik a gyermekekkel.
A gyermekek testi nevelését a kiválóan felszerelt tornateremben, jó időben az udvaron biztosítjuk. A mozgáshoz szükséges kéziszereket a tornaterem eszközkészletét folyamatosan újítjuk, bővítjük!
Szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó légkörben, az életkori sajátosságokat, az egyéni fejlődési ütemet figyelembe véve segítjük elő gyermekink fejlődését.
A különleges bánásmódot igénylő gyermekeket nagy tapintattal, szeretettel, elfogadással neveljük
A hagyományos óvodai ünnepek előtt (karácsony, húsvét, búcsúzás) a szülőkkel együtt készülődünk, ajándékokat készítünk.
Nagy hangsúlyt fektetünk a „zöld ünnepekre”, melyeket sok-sok játékkal, kirándulással, játékos tapasztalatszerzéssel teszünk változatossá. A szülők bevonásával évente többször családi napot, játszódélutánt szervezünk.
Mindennapjaink és helyi programunk is tükrözi a környezethez való viszonyunkat.
Három sikeres Zöld Óvodai pályázat után 2021-ben elnyertük az „ÖRÖKÖS ZÖLD ÓVODA” címet.
Hatalmasra nőtt fáink, az óvónők és a szülők által közösen kialakított virágos kertjeink barátságossá teszik udvarunkat. A növények gondozásában gyermekeink örömmel vesznek részt. Környezetünkben többféle kismadár és egyéb apró állat talál otthonra. Életüket figyelemmel kísérhetik a gyerekek, télen etetik, gondozzák őket.
Nevelési – oktatási programunk
Gyermekeink ismeretszerzése, tevékenykedtetése projekt módszerrel, és a szülők bevonásával történik – az egész óvodai életet átszövő, játékba integrált tevékenységen keresztül.
Több oldalról közelítünk meg egy-egy témát, versek, mesék, énekek, kommunikációs és drámajátékok alkalmazásával.
Természetesen a vizuális nevelésben is megjelennek az adott témák. Különböző ábrázolási technikák segítségével fejlődik kreativitásuk, kézügyességük, szépérzékük és önkifejező készségük.
Óvodai programunk a környezet megismertetésére, megszerettetésére és védelmére épül – környezetvédelem, mely kiegészül a fenntarthatóságra való törekvéseinkkel. Az újrahasznosítás, az ökológiai lábnyomunk csökkentésére elkötelezettek vagyunk.
Feladatunk a gyermek érzelmi beállítódására építve a közvetlen természeti és társadalmi környezet értékeinek megismertetése és megszerettetése.
(Állatok napja október 4. – Föld napja április 22. – Víz világnapja március 22. – Madarak és fák napja május 10.)
Jártunk már: az Állatkertben, a Szemlőhegyi barlangban, a Gellérthegyi víztározóban, a Vácrátóti arborétumban, az Agárdi madárvártán, Esztergomban, a Duna múzeumban is. A Föld napjához kapcsolódóan – papírgyűjtő akciót szerveztünk, tavasszal virágvásárt rendezünk. Családi „munkadélutánt” keretében a szülők, gyermekek és óvodai dolgozók közösen szépítik udvarunkat, óvodánk közvetlen környékét, virágokat ültetünk.
Sok éve működik óvodánkban az ún. Madárovi program is, a Magyar Madártani Intézet munkatársainak közreműködésével. Hazánk madár és állatvilágának megismertetése, „közel hozása”, valamint az állatok védelmére nevelés a legfőbb célja.
Munkánkat segítő külső munkatársak
Agárdi Fruzsina – intézménypszichológus
Bernát Aranka – gyógypedagógus
Gaál Gábor – gyógypedagógus
Imre Györgyi – fejlesztő pedagógus
Baranyi Blanka – logopédus
Óvodánkban szervezett délutáni különórák
Csányi Zoltán – foci
Józsa Gabriella – kerekerdő tánc
Joó Kiss Renáta – TSMT torna
Deme András Úszás Sun Palace
Fábián Zoltán – Csengő-bongó szakkör
Tisztelt Támogatóink!
Egyesületünk szerepel az ADHAT.HU honlapján, az alábbi információkkal.
(A nonprofit.hu a közeljövőben megszűnik, ezért ott nincsenek frissítve az adatok!)
MÓKUSKALAND EGYESÜLET – 18097735-1- 41
Logó, mottó:
„Sok kicsi, sokra megy!”
Az egyesület az 1997. évi CLVI. Törvény 26.§ c. pontja szerint közhasznú.
(szociális tevékenység, családsegítés – nevelés, oktatás, ismeretterjesztés – környezetvédelem /helyi nevelési programunk a környezet megismertetése, megszerettetése, a környezetvédelem szellemében készült/ – gyermek és ifjúságvédelem, gyermek és ifjúsági érdekképviselet
Most „futó”tevékenységeink, projektjeink:
– Óvodánk tornatermi eszközkészletének bővítése.
– Udvarunk mozgásfejlesztő eszközeinek fejlesztése, illetve tanpálya kialakítása, mely kapcsolódok a ZÖLD ÓVODA projekthez.
Amihez támogatásokat gyűjtünk:
– Óvodánk udvarának további alakítása – gyermekbarát, esztétikus, biztonságos környezet további fejlesztése
– Megfelelő minőségű játékok, mozgásfejlesztő eszközök beszerzésére, melyek minden korosztály számára használhatók.
Kérjük idén is támogassa egyesületünket adója 1%-nak felajánlásával. KÖSZÖNJÜK!